Take a fresh look at your lifestyle.

З 1 вересня школи не буде? Новий керівник Міносвіти розказав, до чого готуватися батькам і дітям

0 95 019

Виконуючий обов’язки міністра освіти та науки Сергій Шкарлет зазначив, що навчання з першого вересня дійсно може відбуватися в дистанційному режимі. Це буде можливим якщо епідситуація буде погіршуватися. Про це він заявив в інтерв’ю Lb.ua, та додав, що не уявляє, як в цьому випадку відбудеться соціалізація першокласників.

«Я не уявляю собі, яким чином діти можуть піти дистанційно в перший клас. Можливо, якщо ситуація буде загострюватися, то буде знову дистанційний режим. Але першокласники повинні відчути усю соціалізацію з однокласниками в школі. Ми розробляємо запасні варіанти. Можливо, буде змішана форма відвідування школи – частково офлайн, частково онлайн. Можливо, будуть діти по змінах ходити», – зазначив Шкарлет.

За його словами, потрібно напрацювати матеріали не лише безпечності санітарних умов, а ще й умов навчання для того, щоб діти отримували соціалізацію та вчилися спілкуватися з однолітками.

«Я спілкувався за цей час з величезною кількістю батьків, які наполегливо звертають увагу на те, що дистанційна освіта – це не зовсім освіта. Якщо в родині один монітор і три дитини, у яких одночасно уроки, то як бути? Крім того, діти, якщо це молодша школа, потребують догляду. А батькам потрібно працювати. Звісно, батьки повинні сидіти з дитиною, але їм треба ще заробляти на життя», – розповідає Шкарлет.

В.о. міністра визнає, що це велика соціальна проблема, яка може призвести до «соціального сиріцтва».

Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов припустив, що у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби українським школам доведеться продовжити навчання дітей онлайн. Секретар РНБО Данілов констатував, що існує ймовірність того, що восени більшості українських шкіл доведеться перейти на дистанційне навчання.

Як повідомлялося, школярів і студентів, перевели на дистанційне навчання в рамках карантину, оголошеного в березні по всій країні через поширення коронавірусу. 6 квітня стартував проект Всеукраїнська школа онлайн, в рамках якого в ефірах українських телеканалів викладалися 11 шкільних дисциплін. Протягом двох місяців проект набрав 15,6 млн переглядів на YouTube-каналі.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.