Якщо ви ─ не любителька групових «посиденьок» в басейні, але хочете привести тіло в форму саме в воді, скористайтеся рекомендаціями професіонала.
Для початку, давайте розберемося, які взагалі басейни можна зустріти в фітнес-клубі і для чого вони потрібні. Басейни бувають спортивні, як правило 3-6 доріжок по 25 або 50 метрів, нестандартної форми. Функціонально, але нічого дивного. Куди більше уваги привертають відкриті басейни з посиленим підігрівом води, міні-водоспади, підсвічування або гідромасаж. Найчастіше в фітнес-клубах басейни використовують для проведення уроків з аквааеробіки, плавальних секцій і вільного плавання членів клубу. Рідше можна зустріти такі види тренувань як водне поло, синхронне плавання і дайвінг.З повним переліком послуг, які надають сучасні фітнес центри Ви можете ознайомитись за посиланням https://grand-prix.ua/classes/pool , ми ж розглянемо декілька порад досвідченого тренера, на що потрібно звернути увагу при плануванні тренування в басейні
Як і будь-яке фізичне навантаження вправи у воді мають свої чіткі критерії обсягу, інтенсивності і типів навантаження, які спрямовані на досягнення певних цілей. Зазвичай заняття аквааеробікою йде 45-60 хвилин, проходить дуже емоційно. Рівень навантаження залежить від виду уроку і контролюється тренером. На заняттях навантаження на м’язи створюється за допомогою спеціального обладнання і з урахуванням опору води. Не забудемо, що в воді навантаження на хребет і суглоби мінімізовані, в результаті ми отримуємо дуже корисне тренування.
Як самостійно тренуватися в басейні
Якщо вас не приваблюють групові заняття у воді, то всі питання планування навантажень необхідно вирішувати самостійно. У такому випадку потрібно розуміти, що для оздоровчого плавання можна починати тренування з 20 хвилин і поступово доводити їх до 45-60 хвилин. Інтенсивність навантаження досягається шляхом збільшення швидкості плавання, зменшення періоду відпочинку та використання спеціального обладнання, наприклад, лопаток.
Взагалі сенс плавання полягає в відштовхуванні від води і подальшому ковзанні. Чим більш технічні і сильніше відштовхування (гребок), тим швидше і менш утомливо ковзання і пересування по воді. Тому щоб швидко або довго плисти потрібно вміти правильно дихати, володіти правильною технікою. Всі види плавання задіють всі м’язи тіла, але по-різному. Різні руху змушують працювати різні м’язи.
Програма самостійного тренування в басейні
Щоб провести максимально ефективне тренування з плавання тренери рекомендують чергувати різні стилі плавання. Наприклад, спочатку можна плисти самим фізично важким стилем – батерфляй, потім технічно складним стилем, індивідуально для кожного, або брас або кроль на спині, закінчувати тренування самим звичним стилем – кроль на грудях. Причому в кожному із стилів плавання ще можна міняти принцип дихання. Наприклад, у кролі на грудях можна дихати через два, три або чотири гребка. Можна робити вдих в одну сторону, а можна в різні. Якщо ви швидко втомлюєтеся, то можна робити проміжки відпочинку 15-30 секунд через кожні 50-200 метрів. Під час відпочинку раджу зробити кілька видихів у воду, таким чином, ви швидше відновитеся. Пропливши кожним стилем 50-300 метрів, можна в цілому проплисти близько кілометра, що дуже непогано для початківця плавця.
У другій частині тренування можна плавати прикладними стилями плавання або зі спеціальним обладнанням, наприклад, з дошкою, для відпрацювання гребків, ковзання і дихання. Закінчити тренування потрібно повільним, звичним плаванням для розслаблення і відновлення дихання, а також обов’язково зробити декілька видихів у воду.
Таким чином, за 40-50 хвилин можна провести ефективну тренування з витратою 500-1000 Ккал, все залежить від швидкості плавання, температури води і вашої ваги. Таке тренування відповідає бігу за такий же час зі швидкістю 12 км / год – що багатьом недоступне фізично, за станом здоров’я.