Take a fresh look at your lifestyle.

5 етапів правильної валки дерев

0 55

При валці дерев особливу роль відіграє правильна техніка виконання робіт. Важливо не тільки створити безпечні робочі умови, а й забезпечити максимальну ефективність.Замовити професійну різку дерев ви можете за посиланням https://pokos.kiev.ua/drugie-uslugi.html ми ж розглянемо 5 кроків для якісної, професійної зрізки дерева.

1. Підготуйтеся заздалегідь
Коли справа стосується валки дерев за допомогою ланцюгових пилок ключовим етапом стає ретельна підготовка. Якщо ви заздалегідь продумуєте, яким чином будете виробляти валки дерев і яке обладнання Вам знадобиться, Ви не тільки гарантуєте свою безпеку, але і полегшуєте собі подальші роботи з прибирання повалених дерев. Перш за все, переконайтеся у відсутності на робочому ділянці великих перешкод (наприклад, ліній електропередач, дороги або будівлі). Якщо на ділянці лісу, обраному для роботи, проходить дорога або часто з’являються люди, розставте попереджувальні знаки.

2. Визначте напрямок падіння дерева
Потім уважно огляньте дерево, щоб визначити напрямок його падіння. Як виглядають гілки і як вони ростуть? Крім того, враховуйте вітер. Якщо ви не можете визначити природний напрям падіння, відійдіть від дерева і перевірте його нахил за допомогою кутоміра. Розчистити простір під деревом в передбачуваному напрямку падіння. Крім цього, перевірте площадку ділянку радіусом близько 45 градусів з двох сторін від основи дерева, щоб мати можливість відійти.

3. Очистіть стовбур від сучків
Після розчищення ділянки, розстановки попереджувальних знаків, вибору напрямку звалювання і шляхи до відступу переконайтеся, що кількість палива в паливному баку пили досить для виконання роботи. Прийшла пора обрізати всі гілки і сучки, які можуть перешкоджати спилювання дерева. Найбезпечніше проводити обрізання за допомогою техніки пиляння з протяжкою (нижньою частиною направляючої шини), в напрямку зверху вниз.

4. Виберіть техніку пиляння
Після очищення стовбура від сучків до рівня плечей можна приступити до спилювання. При цьому необхідно дотримуватися двох умов: по-перше, пропил повинен мати рівну товщину і відповідний розмір на всьому протязі; по-друге, необхідно своєчасно використовувати направляючий клин або валочну лопатку, щоб ствол не затиснув направляючу шину. Техніка пиляння залежить від розміру дерева і нахилу стовбура, а також габаритів ланцюгової пилки.

5. Перевірка дерева на наявність захворювань
Якщо Ви помітите, що деревина обраного дерева вицвіла і має м’яку текстуру, або ж нижня частина стовбура розбухла або має сліди захворювання, необхідно проводити роботи з особливою обережністю. Це означає, що дерево уражено гниттям, яке призводить до розм’якшення деревини. Якщо Ви помітили подібні ознаки, виробляйте валку тільки в природному напрямку. Якщо залишаються сумніви, використовуйте лебідку. Гниття зазвичай в меншій мірі піддається верхня частина стовбура, тому ще одним рішенням може бути високе розташування пропилу.

 

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.