Сьогодні нерідко можна зустріти суперечливі відомості про те, чи можна подавати ікони у подарунок, і чи немає у цьому порушення православних підвалин. Якщо поринути в історію, ми побачимо підтвердження тому, що ікони раніше не тільки були частим подарунком, а й подарунком дуже гідним. Вони символізували глибоку пошану дарувальника до приймаючої сторони, чи то одна людина, сім’я чи храм з численним приходом.
Історично ікони подавались у дар з певної нагоди – на честь церковного свята чи перед здійсненням релігійного таїнства (хрещення, вінчання). Сьогодні ці традиції переживають друге народження і набувають певної популярності. Зрозуміло, цей подарунок можна робити тільки твердо переконаним у віросповіданні тієї людини, якій вона дарується.
У інтернет-магазині Icons Shop (https://icons-shop.com.ua/venchalnye-ikony/) ви можете купити ікону в подарунок з будь-якої нагоди або просто подарувати собі гідний подарунок.
Нерідко ікони дарують на честь народження дитини. Якщо ім’я для немовляти вже обране або батьки дають ім’я згідно з днем шанування святих у цей період, то доречним подарунком буде іменна ікона. Якщо ім’я ще не визначено точно, то найвідповіднішим подарунком стане ікона Ангела Хранителя– доброго духу, що доглядає свого підопічного з самого народження. Ще одним іконографічним чином, що оберігає дитину від нещасть і приносить їй здоров’я, є ікона Святого Стиліана.
Ікони дарують і на вінчання. Як правило, це роблять батьки молодят. Вінчальну пару складають ікони Спасителя та Казанської Божої Матері, це можуть бути як дві окремі ікони, так і спеціально з’єднані складні . Вінчальні ікони, подаровані на весілля, символізують міцність сімейного союзу та піклуються про добробут подружжя та їхніх дітей. Окрім вінчальної пари, на весілля часто дарують ікону Святе сімейство, на якій зображені Діва Марія, Йосип Обручник та немовля Ісус. Ця ікона є символом любові та взаєморозуміння між чоловіком та дружиною, батьками та дітьми.
Ікона-захисниця може бути подарована людині, яка належить до якоїсь професії або займається певним видом діяльності. Так, наприклад, людині, пов’язаній з військовою справою, можна подарувати образ Георгія Побідоносця, або Димитрія Солунського. Службовцям у військово-морському флоті та людям, які просто багато подорожують водою, доречно буде подарувати ікону Андрія Первозванного – покровителя всіх мореплавців. Підходящим подарунком людині будь-якої професії стане ікона святих Костянтина та Олени, яка сприятиме благополуччю у праці та захищає від матеріальних труднощів.