Лікування розладів, пов’язаних із вживанням алкоголю, тривалий час покладалося майже виключно на групи підтримки. Сьогодні алкоголізм можна лікувати за допомогою різних ліків, окремо або у поєднанні з поведінковою терапією.
Сучасні технології надали нові стратегії діагностики та лікування людей, які страждають на розлади, пов’язані з алкоголем: гарячі уколи, метод Довженка, кодування від алкоголізму в Хмельницькому. Наука також продовжує розробляти нові види терапії, які можуть допомогти будь-кому, хто хоче змінити свої звички вживання алкоголю.
Особливі групи населення
До так званих «особливих» груп населення відносяться люди з однаковими характеристиками, такими як вік або стать, які наражають їх на додаткові ризики в порівнянні з середніми показниками, якщо вони вживають алкоголь. До особливих груп населення належать:
-
молоді люди
-
літні громадяни
-
жінки.
Алкоголь у похилому віці
Дослідження 2018 року показало, що 40% людей віком від 65 років вживають алкоголь. Люди похилого віку можуть зіткнутися з низкою проблем, особливо якщо вони приймають ліки, мають проблеми зі здоров’ям і багато п’ють.
Оцінюючи вживання алкоголю літніми людьми необхідно враховувати кілька параметрів. Одним із них є підвищена чутливість до алкоголю. Насправді вік може знизити толерантність організму до алкоголю; на старості легше випробувати вплив алкоголю, ніж це було в молодості.
Крім того, у людей похилого віку часто виникають проблеми зі здоров’ям, пов’язані з вживанням алкоголю, які можуть погіршуватись саме через надмірне вживання алкоголю. Серед патологій, які можуть загостритися у літнього питущого, наркодиспансер у Хмельницькому зазначає:
-
цукровий діабет,
-
гіпертонія,
-
серцева недостатність,
-
проблеми з печінкою,
-
остеопороз,
-
проблеми із пам’яттю.
Взаємодія алкоголю з ліками
Алкоголь може негативно взаємодіяти з ліками, які приймають люди похилого віку. Наприклад, багато ліків, що відпускаються за рецептом, а також безрецептурні або рослинні лікарські засоби можуть бути небезпечними або навіть смертельними при змішуванні з алкоголем. Серед препаратів, які можуть негативно взаємодіяти з алкоголем:
-
аспірин,
-
парацетамол,
-
сироп від кашлю,
-
снодійне,
-
знеболювальні.
Здорові, що не приймають ліки, дорослі старше 65 років НЕ повинні пити більше, ніж:
-
1 напій за один день
-
7 напоїв на тиждень
Перевищення цих кількостей, запропонованих як верхню межу багатьма інструкціями, наражає людину на ризик серйозних проблем, пов’язаних з алкоголем.
Якщо у вас є проблеми зі здоров’ям, вам слід пити ще менше або взагалі не пити.