Коли здійснюється встановлення натяжних стель, полотно кріпиться до профілів, і між ним та стінами залишається простір. Ця щілина, якщо її не закрити, псує зовнішній вигляд оздоблення й ускладнює прибирання – у ній збирається пил та бруд, прибрати які буде доволі важко. Для приховування щілини використовують плінтус або маскувальну стрічку (заглушку). Обидва види аксесуарів добре підходять для текстильних стель і тих, матеріалом виробництва яких є ПВХ-плівка. За посиланням https://www.briton.com.ua/ternopil/ можна замовити конструкцію як з плінтусом, так і з заглушкою. А щоб визначитися, чому саме надати перевагу, варто ознайомитися з особливостями кожного з варіантів.
Плюси та мінуси застосування плінтусів
Плінтуси – це традиційні аксесуари, якими оформлюються як тиньковані, так і натяжні стелі. Цим елементам притаманно чимало переваг:
- Різноманіття дизайну. Можна підібрати як лаконічну модель, так і вишукану, з імітацією ліпнини – остання відмінно впишеться у класичний стиль. Плінтус може слугувати доповненням інтер’єру чи помітним акцентом, що привертає увагу.
- Візуальне врівноваження пропорцій приміщення, вирівнювання геометрії. Наприклад, матова стеля з широким плінтусом дозволить оптично зробити правильнішою геометрію вузького приміщення з високими перекриттями. Й за допомогою плінтуса можна оптично скоригувати кривину стін.
- Здатність приховати не тільки щілину між полотном та стелею, а й недоліки наклеювання шпалер. Навіть якщо нерівності значні, при виборі підхожої висоти та ширини плінтуса їх вийде замаскувати.
Пропонуються вироби у різних цінових сегментах, тому таке оздоблення можуть собі дозволити всі охочі. Проте слід зважати, що монтаж плінтуса є складнішим процесом, порівняно з кріпленням заглушки. Необхідні точні заміри та запилювання, аби створити ідеально рівні кути та стики. Також для фіксації знадобиться клей – саме з його допомогою виконується кріплення, з невеликим відступом від стіни. При зміні оформлення кімнати плінтус доведеться замінити. Щоправда, досвідчені майстри прикріплюють плінтус безпосередньо до стіни, а потім займаються шпалерами, аби уникнути його відклеювання разом зі шпалерним аркушем.
Переваги та недоліки маскувальної стрічки (заглушки)
Маскувальна стрічка являє собою вставку, виготовлену з еластичного полімерного матеріалу, і призначену для приховування технологічної щілини. До позитивних характеристик відносяться:
- Простота встановлення. Монтаж здійснюється без значних фізичних зусиль, кріпильні деталі та клей не потрібен. Спеціалісти фіксують заглушку шпателем з насадкою.
- Придатність для повторного використання. Вставку можна легко зняти при проведенні певних маніпуляцій, наприклад, коли замінюються шпалери чи зливається вода з вінілової стелі після затоплення, й потім встановити назад.
- Еластичність. Стрічка вироблена з гнучкого матеріалу. А тому нею може бути оформлена не тільки проста натяжна конструкція в один рівень, а й багатоярусна система.
- Щільне прилягання. Стрічка закриває повністю щілину між стелею та стінами, що перешкоджає потраплянню туди пилу та забруднень. Важливо правильно підібрати ширину, щоб вона цілком закрила щілину.
- Хороші декоративні риси. Аксесуари представлені великим вибором кольорів, що дає змогу інтегрувати їх у будь-які інтер’єри.
Єдиний недолік – стрічка закриває тільки простір щілини. Якщо шпалери поклеєні нерівно, замаскувати цей дефект заглушкою не вдасться.