Чому виникає грижа
Післяопераційна грижа живота – патологічне утворення, яка може з’явитись після неправильного проведення операції. В результаті м’язовий шар черева випирає, що призводить до виходу внутрішніх органів зі своїх природних положень. Крім естетичного дискомфорту, грижа живота може призводити до суттєвих ускладнень. Тому рекомендовано якомога швидше її усунути.
Класичне хірургічне втручання не гарантує повного усунення грижі. Через високий ризик рецидиву краще застосувати сучасну та безпечну техніку – герніопластику. Лапароскопія дозволяє дістатись до грижі через невеликі отвори на череві, тим самим додатково не травмуючи тканини, які зазнали суттєвого пошкодження раніше.
Коли варто застосовувати герніопластику
Про наявність післяопераційної грижі живота свідчать наступні симптоми:
- збільшення розміру живота, поява припухлості у місці попереднього хірургічного втручання;
- поява розладів травлення, серед яких нудота та блювання, здуття шлунку, діарея, закреп;
- виникнення болю в області грижі, який посилюється при фізичних навантаженнях і кашлі.
Провести операцію з усунення післяопераційної грижі потрібно якомога швидше, адже біль буде наростати, а внутрішні органи – все сильніше виходити за межі природних позицій.
Як проводять герніопластику грижі
Перед призначенням операції проводять клінічні аналізи крові та сечі, вивчають систему згортання крові. Перед втручанням відмовляються від продуктів, що спричиняють надмірне утворення газів. Операція не потребує анестезії.
Хірургічне втручання передбачає виконання наступних дій:
- проведення проколів на животі для введення хірургічних інструментів (троакарів);
- створення умов для зручної роботи, огляд операційного поля;
- оцінка розмірів грижі для підбору оптимального розміру сітчастого полімерного імпланту;
- розсічення очеревини та заведення під неї імпланта;
- пришиття протеза для зміцнення м’язового дефекту живота;
- зшивання розсіченої очеревини.
Після огляду черевної порожнини можна виймати троакари та зашивати проколи. Для цього достатньо накласти на них декілька швів. Після операції на грижі пацієнт може бути виписаний додому через 1-2 дні за відсутності ускладнень. Середня тривалість реабілітаційного періоду складає місяць. У цей час потрібно відмовитись від піднімання важких предметів, прийому ванної та купання у відкритих водоймах. Слід носити спеціальний бандаж та дотримуватись призначеної лікарем дієти. Прогноз позитивний при ретельному дотриманні усіх рекомендацій лікаря.
Джерело: bilyak.com.ua.