“У деяких випадках “Кока-кола”- ліки, а не отрута” – Комаровський розповів, який вплив на дітей має скандальний напій
«Доктор! Дуже цікава ваша думка. Я живу в Європі, і мене вражає те, що тут все вважають, що Кока-кола не шкідлива, п’ють її все і завжди, і навіть стверджують, що вона допомагає, коли болить живіт. Що ви думаєте про це?”
Відповідає Є. О. Комаровський:
“Судячи з їх тривалості життя і по їх дитячої смертності – кока-кола не дуже-то на них впливає … Відразу ж зауважу, що писати про кока-колі ніякого особливого бажання немає – перш за все тому, що будь-яка згадка торгової марки відразу ж викличе потік листів. якщо скажеш, що це добре – значить, тебе купила кока-кола, якщо скажеш погано – значить, продався або пепсі-колі, або взагалі лимонаду.
Проте, я ну зовсім нічого поганого в кока-колі не бачу. Крім одного: величезної кількості цукру. Дитина отримує концентровану енергію у вигляді легкозасвоюваних вуглеводів і цю енергію треба витрачати. Зрозуміло, що безпечне застосування кока-коли (як і будь-якого іншого солодкого напою) вимагає двох попередніх умов: по-перше, відсутність зайвої ваги і, по-друге, наявність можливостей для фізичної активності.
Під час хвороб, при наявності зневоднення, при розвитку ацетонемічного стану, при відсутності можливостей для повноцінного харчування – дитині зовсім не завадить «концентрована енергія у вигляді легкозасвоюваних вуглеводів». Звичайно, засіб для пероральної регідратації – ефективніше і безпечніше. Але якщо цей порошок дитина пити відмовляється, а кока-колу згоден! Так чому б і ні …
І виявляється, що для дитини з підвищеним рівнем ацетону своєчасно випитий стакан кока-коли цілком може виявитися ліками, яке дозволить уникнути стаціонару і крапельниць. Тільки треба напружитися, почитати про цей самий ацетон і розібратися що до чого. Загалом, не треба перегинати палицю. Створіть умови для того, щоб діти займалися спортом, і нехай собі п’ють кока-колу. А батьки на те і потрібні, щоб обмежувати дитяче «хочу» дорослим здоровим глуздом “.