Джерелом дирофіляріозу є тварини. Зокрема коти й собаки. Але переносять інфекцію й комарі.
Витягнули з ока 12-сантиметрового паразита. У столиці виявили три випадки небезпечного захворювання, яке викликають гельмінти. А переносять недугу звичайні комарі.
Про те, які її симптоми, чи варто лякатися і як себе захистити від паразита – 10 серпня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Завідувачка паразитологічної лабораторії Тетяна Хорхун показує заспиртовані дорослі особини дирофілярії – круглих гельмінтів, що викликають небезпечне захворювання – Дирофіляріоз. Таких самих видалили з ока та з під шкіри рук трьох киян.
Видовище не з приємних. Під мікроскопом має вигляд наче монстр. Ще й великої шкоди завдає організму.
Джерелом дирофіляріозу є тварини. Зокрема коти й собаки. Але переносять інфекцію й комарі. Комаха кусає інфіковану тварину і до її організму потрапляє личинка гельмінта. Досить комарові вкусити іншу тварину або людину – і паразит уже в неї в крові.
Вона (личинка – Ред.) може мігрувати від одного року до двох років. Протягом цього періоду не буде ніяких клінічних проявів. Але проходить якійсь час і людина відчуває в певному місті печію, свербіж. Бачить, що з’являється якесь новоутворення. Можна помітити припухлість, відчути нестерпний біль.
Гельмінт може з’явитись під шкірою у будь-якому місці. Виростають вони до 30 сантиметрів. Іноді можна відчути і навіть побачити, як паразит рухається під шкірою. В рідкісних випадках він може засісти у внутрішніх органах – серці, легенях, або закупорити судини. Діагностують дирофіляріоз за допомогою УЗД. Від людини до людини хвороба не передається.
Більш небезпечним паразит є для самих тварин. Кілька років тому в цілком здорового чіхуа-хуа Черчиля з’явились дивні симптоми: важкість дихання, втома – розповідає його власниця Ксенія Олійникова.