Правильний вибір типу охоронної сигналізації
Охоронною сигналізацією називають, в загальному, всі пристрої, які сповіщають про злом, проникнення зловмисника, пожежі та інших позаштатних ситуаціях. При установці охоронної сигналізації на підприємстві або в приватному будинку, слід пам’ятати, що її головне завдання – це електронний контроль об’єкту, що охороняється і своєчасна подача тривожного сигналу.
У встановленні та виборі охоронної системи для вашої квартири, будинку та машини вам допоможуть https://ua-bezpeka.com/contact.
У той же час, такі системи не призначені для того, щоб активно протидіяти зловмисникам. Лише відповідні дії служб порятунку при отриманні тривожного сигналу дозволяють знизити ймовірні втрати в майні.
При виборі методів оповіщення основним фактором повинна бути ефективність роботи системи, а не її ціна. Наприклад, слід враховувати, що не кожен злочинець кинеться навтьоки при включенні сирени. Багато зловмисників прораховують час, що залишився до прибуття міліції, і намагаються використовувати його в повній мірі.
Тому головною перевагою охоронної сигналізації є максимально раннє розпізнання нештатної ситуації, і передача тривожного повідомлення власникові або відповідним службам.
Вимоги до компонентів охоронної сигналізації
Незалежно від величини об’єкта, на якому проводиться установка охоронної сигналізації, готова система складатиметься з чотирьох компонентів – датчики, сигналізатор, керуючі пристрої, системний блок. Їх вартість визначає загальні витрати на систему.
Для того, щоб охоронна сигналізація була максимально надійною, вона повинна відповідати наступним вимогам:
- Мінімум помилкових спрацьовувань. Система в цілому не повинна залежати від погодних умов (вітер, град і т.п.), а вибір принципу дії датчиків повинен враховувати особливості будови. Так, вибродатчик неприпустимий, якщо поруч з об’єктом, що охороняється проходить транспортна траса з напруженим рухом.
Система повинна бути спроектована під конкретний об’єкт і / або територію. При її розробці повинні бути виявлені і нейтралізовані місця, найбільш прості для вторгнення. - Принцип управління повинен бути простим і зрозумілим навіть для непрофесіоналів.
Остаточна установка охоронної сигналізації повинно проводитися організацією, яка має допуск (ліцензію) до таких робіт. Найкраще, щоб її здійснювала та сама фірма, яка розробляла проект. - Обов’язково висока якість всієї системи і кожного її компонента.
Слід пам’ятати, що існує два типи охорони: на час відсутності або присутності господарів. У першому випадку мається на увазі захист всього житла, як зовні, так і всередині. Часто така система передбачає захист території по периметру.
Захист другого типу встановлюється в окремих частинах будинку. У поєднанні з периметральної сигналізацією це забезпечує спокійне перебування вдома, а також вночі, під час сну.