Майор Тарабалка рішуче знищував ворогів, що бомбардували українські міста. Атакуючи окупантів в повітрі, він зберігав життя людей на землі.
Про це повідомляє АрміяInform.
Степан Тарабалка народився у м. Коломия, у родині, де не було жодного військового. Ще підлітком хлопець впевнено заявив про бажання стати військовим льотчиком, батьки були переконані, що це просто юнацький максималізм.
Називають Привидом Києва як і інших українських асів, які у повітряних боях знищують ворога. Як сказав в ефірі радіо НВ радник голови Офісу президента Олексій Арестович у відповідь на запитання про чутки щодо загибелі Привида Києва: «Це чистий вкид. Ніхто не загинув бодай тому, що Привид Києва — це колектив…».
![Коломиянин Степан Тарабалка знищував окупантів у повітрі, аби захистити людей на землі 1 275675867 10221673236328708 9215759435291778781 n](https://pik.net.ua/wp-content/uploads/2022/04/275675867_10221673236328708_9215759435291778781_n.jpg)
Він самостійно вступив до Прикарпатського військово-спортивного ліцею, а потім до Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба. Гриз граніт авіаційної науки настільки завзято, що ні у кого не виникало сумнівів — стане асом!
«Саме за такими хлопцями — майбутнє авіації», — впевнено заявив командир підрозділу, коли лейтенант прийшов на службу. В країні якраз розпочалась війна, тож про спокійну службу мови не йшло. Саме тоді молодий офіцер зрозумів, наскільки відповідальну й потрібну професію обрав.
Звання за званням, посада за посадою. Участь у навчаннях, льотні зміни, покращення навичок пілотування, бойові ротації. Здавалося б, лише 8 років тому отримав офіцерське звання, а вже такий колосальний досвід! На Степана давно рівнялись підлеглі та побратими, та й командир завжди був впевнений у тому, що в льотчика все під контролем.
![Коломиянин Степан Тарабалка знищував окупантів у повітрі, аби захистити людей на землі 2 277247264 404427888162019 6453522985493104484 n](https://pik.net.ua/wp-content/uploads/2022/04/277247264_404427888162019_6453522985493104484_n.jpg)
Товариші по службі підтримують батьків та дружину з сином, як можуть. Та зізнаються, триматись рідним вкрай непросто, надто важка втрата…
Побратими Степана в пам’ять про друга продовжують робити найважливіше — якісно тримати і закривати українське небо — небо, яке так любив і яким жив офіцер Тарабалка.
![Коломиянин Степан Тарабалка знищував окупантів у повітрі, аби захистити людей на землі 3 274742012 7141503302558322 1838303509843127184 n](https://pik.net.ua/wp-content/uploads/2022/04/274742012_7141503302558322_1838303509843127184_n.jpg)
13 березня 2022-го наш герой вступив у нерівний повітряний бій із силами противника, що переважали. Він не дав окупантам завдати удару по українському місту, чим врятував цілі житлові квартали від авіаційної атаки. У небі над Житомиром героїчний льотчик загинув, що стало справжнім потрясінням і для рідних, і для колег.
За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність Військовій присязі Указом Президента України від 19 березня 2022 року майору Тарабалці Степану Івановичу посмертно присвоїли звання «Герой України».