“Незважаючи на невтішний діагноз”: батько 5 місяців не відходить від ліжка важкопораненого сині і сталося диво
Вже п’ять місяців 34-річний захисник із Шостки Віталій Шумей перебуває у госпіталі.
Щодня поруч з ним перебуває та розмовляє 64-річний батько Сергій, колишній військовий у відставці. Чоловік фактично повертає до життя сина, який переніс важкі операції.
Історію воїна та його батька розповіло видання Associated Press.
“Останні п’ять місяців я постійно був з ним, поруч, поруч, поруч. Я нікуди не виходжу – за винятком як покурити”, – розповідає батько Сергій.
Віталій служив командиром зенітно-ракетного комплексу дальнього радіуса дії. У серпні 2022-го отримав поранення на Донбасі, в Адвіївці. Снаряд влучив у його бліндаж та спрацював з іншими вибухівками. Вибух завдав захисникові чимало поранень. Зокрема, мінно-вибухову травму, вогнепальне уламкове черепно-мозкове поранення, забій головного мозку, гематоми. Медики сумнівалися, що захисник прийде до тями, адже його черепно-мозкові травми були дуже серйозними.
Фото з відкритих джерел.
Зараз захисник перебуває у шпиталі в Чернігові. Віталій, здається, інколи усвідомлює, де перебуває. Він кліпає очима і може ковтати. Значною мірою чоловік нерухомий. Втім, наприкінці грудня Віталій почав ворушити пальцями на ногах.
Батько налаштований будь-що поставити сина на ноги: “Ми бачимо певний прогрес, стаємо на ноги. Це моя думка”.
![© Associated Press © Associated Press](https://img.tsn.ua/cached/154/tsn-90ef87392779da7417a975ee734335dc/thumbs/x/cd/b6/44be78eb316ee15ef25faa464d47b6cd.jpeg)
![© Associated Press © Associated Press](https://img.tsn.ua/cached/146/tsn-90ef87392779da7417a975ee734335dc/thumbs/x/9a/5e/c4d60f6e41abb312766d94e200e55e9a.jpeg)
Турботу про сина Сергій вважає своїм внеском у бойові дії. “Я поставлю його на ноги. Це моя мрія”, – наголошує батько українського захисника.