Take a fresh look at your lifestyle.

10 лайфхаків про Львів. Поради професіоналів

0 25

Львів – одне з найстаріших міст України, яке так люблять білоруські туристи. У ньому гармонійно поєднуються старовинні храми та модні кафешки, вузькі вулички середньовічного міста та сучасні технології, українська привітність та європейська стриманість. Всі межі цього дивовижного міста неможливо пізнати ні за день, ні за два ні за десять. Щоб місто відкрилося перед Вами у всій красі, тут потрібно прожити хоча б кілька років. Але у нас з вами, туристів та мандрівників, стільки часу, на жаль, немає. І для того, щоб заощадити ваш час для знайомства з містом, ми підготували 10 лайфхаків з популярних питань туристів про побутові особливості Львова:

1. Як у Львові ставляться до російськомовних туристів?

Чудово! У Львові до всіх туристів відносяться чудово. Не любов до росіян зараз перетворилася швидше на стереотип ніж на реально існуючу проблему. Львів’яни чудово розуміють, що люди, які приїхали знайомитися з їхнім містом, відкриті для пізнання їхньої культури, толерантні та безумовно платоспроможні. Нелюбов до «москалів» – це скоріше економічна фішка Львова. Знаменита «Краївка» набула популярності саме завдяки цьому стереотипу. Єдине, у чому може проявитися ця «нелюбов» – у завищенні вартості сувенірів у певних лавках. Але це пов’язано скоріш не з етнічною приналежністю, а необачності конкретних туристів. (про сувеніри ще поговоримо трохи пізніше).

2. Де поміняти гроші?

Скрізь! Ми звикли, що обмінні пункти – це заклади серйозні, з відеоспостереженням та касирами у формі. У Львові все інакше: обмін валют можуть бути прямо всередині сувенірних магазинчиків, поруч із входом у кафе або просто маленьке віконце на розі вулиці. Єдине місце, де обмінників немає – банки. У більшості банків проводяться тільки банківські операції, і немає обміну волют (хоча є й винятки) Гроші можна сміливо змінювати у цих непривабливих обмінниках навіть у центрі міста – курс скрізь буде приблизно однаковий. Курс може завісити від дня тижня та часу доби: з вечора п’ятниці до ранку понеділка курс стає менш вигідним для нас. Але це особливість не Львова, а всієї України. Краще вибирати ті обмінні пункти, де вказано 2 цифри: курс купівлі та курс продажу. На відміну від Європи, тут немає прихованих відсотків, комісій тощо. Але завжди краще попередньо уточнити в оператора, яку суму гривень ви отримаєте в обмін на ваші американські. Це захист Вас від неприємних сюрпризів. І завжди рахуйте гроші не відходячи від каси!

3. Де краще обрати готель?

Це залежить від мети вашої подорожі. Якщо ви їдете сім’єю на кілька днів-тижнів – є сенс шукати готель/квартиру/хостел не в центрі міста. Таке розміщення буде спокійнішим для Вас. Центр міста дуже жвавий: багато людей, машин, зайвих звуків та жодного спокою. Від’їхавши буквально 10-15 хвилин від центру, туристичний гул стихає та відкривається Львів спокійний та неквапливий. Вартість розміщення залежить виключно від вашого бюджету та побажань. Якщо ж ви їдете до Львова «тусити» на 2 дні, то немає сенсу їхати далеко. Прямо на площі Ринок та на її околицях розташована неймовірна кількість хостелів, апартаментів та інших варіантів розміщення. 

4. Як орієнтуватися у місті?

Історичний центр Львова невеликий і досить компактний. Більшість цікавих ресторанчиків, кави, музеїв, інтерактивних майданчиків розташовані в радіусі 10 кварталів. У Ратуші на площі ринок розташований інформаційно-туристський центр, де можна взяти карти міста, буклети, а якщо у місті проходить якийсь квест або гра на орієнтування, то взяти участь у ній. Найчастіше в готелях та хостелах можна взяти безкоштовні карти міста.

5. Зв’язок.

Майже у всіх кафе, ресторанах, готелях є Wi-Fi. Тому якщо ви приїхали на 2-3 дні, то у вас навряд чи виникне необхідність у додаткових засобах зв’язку з близькими. Якщо Ви плануєте залишитися на пару тижнів і більше, то краще придбати сім-карту місцевого оператора зв’язку. Це коштуватиме від 50 до 100 гривень з різним пакетом послуг та поєднанням мобільного інтернету, дзвінків та смс.

6. Де поїсти?

Кафе та ресторанів у Львові безліч. Кожен має свою «фішку» для залучення відвідувачів. Можна написати окрему статтю тільки про місця харчування міста та їхню різноманітність. Готувати у Львові люблять, вміють та роблять це добре. Порції майже завжди будуть більшими. Величезною популярністю користується «Реберня», але доведеться постати біля черзі, щоб туди потрапити. Також великою популярністю користується “Ресторація Бачевських”, “Театр пива”, “36по” та багато інших ресторанчиків. Але якщо вам до душі смачна піца, то радимо вам завітати у Ma Pizza. Це найсмачніша піца у Львові та околицях. У них ви зможете скуштувати найпопулярнішу італійську страву за оригінальними рецептами. У Ma Pizza продукти доставляються прямо з Італії щоб ви змогли відчути цей дивовижний смак.

7. Банківські картки та безготівковий розрахунок.

Знімати гроші у банкоматі з білоруської картки не вигідно в будь-якій країні. Розплатитися карткою білоруського банку можна там, де встановлені термінали. Традиційно із цим не буває проблем.

8. Транспорт.

Широка мережа громадського транспорту дозволить Вам дістатися будь-якої частини міста за невелику вартість. Проїзд у трамваї, тролейбусі чи маршрутці коштує 5 гривень. Квиток купується у водія або на зупинці біля кіоску. При вході в транспорт квиток потрібно прокомпостувати. Крім того, завжди можна скористатися таксі. Машина вам коштуватиме приблизно 80-100 гривень залежно від відстані. Замовити можна через адміністратора готелю чи попросити офіціанта чи адміністратора ресторану викликати вам таксі. Також можна скористатися програмою uber.

9. Сувеніри.

Велика кількість. Всюди. На площі Ринок та навколо неї дуже багато сувенірних магазинчиків із широким ціновим діапазоном. Традиційні українці: одяг, прикраси, алкоголь, вироби зі шкіри. Є суто львівські сувеніри:

  • магніти;
  • кухлі;
  • сумки;
  • майки.

Головне не поспішати із покупкою. Краще обійти більше торгових точок, порівняти ціни і зробити усвідомлений вибір, т.к. цілком можна зустріти речі, що відрізняються за вартістю у 2 рази. З будь-якими покупками краще бути поважним.

10. Чого не варто робити у Львові?

Щоб ви не стали робити в будь-якому іншому місті. Львів – привітне та вітальне місто. Він радісно відкриє Вам свою душу.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.