На Святий вечір в Україні прийнято готувати 12 пісних страв. Ми пропонуємо вам ознайомитися з цими стравами та приготувати їх для вашої сім’ї.
- Кутя.
Вона є найголовнішою з усіх страв, з якої й починається вечеря. Для її приготування знадобиться товчена в ступці пшениця, ячмінь або рис. Потім до неї додається мак, сушені фрукти, мед, горіхи та родзинки.
- Узвар із сушених фруктів.
Люди ототожнюють цей напій з народженням Ісуса Христа. Вважається, що вода напою очищує тіло й душу, закликає хороше життя та родючість земель.
- Борщ.
Борщ, який подається до столу обов’язково має бути пісним, із додаванням овочів та заправлений класом буряка, через що він стає темно-червоного забарвлення. Це символізує кров дітей, яких вбили у Віфлеємі за часів правителя Ірода.
- Капусняк.
Він готується з капусти, яка є символом міцності, простоти та єдності з Богом.
- Хліб.
Ця страва на столі символізує смерть та відродження. Зерно, кинуте в землю «помирає», а потім його сходи «воскресають».
- Риба.
Святу трійцю символізують три, переплетені одна з одною, риби, що мають єдину голову. Вода є житлом для риб й люди, які купаються у свяченій воді, мають повноцінне життя. Найперша монограма Спасителя — риба. Рибалки були найпершими учнями Сина Божого.
- Бобові.
Горох та квасоля символізують Божу весну та єдність роду, бо в цей вечір вся родина збирається за одним столом. Також, бобові ототожнюють з відродженням після занепаду.
- Часник.
Часник завжди вважали продуктом, який зміцнює здоров’я, а також здатен очистити душу від гріхів. Захищаючи оселю від нечистої сили, на кожний край столу кладуть часник, який потім їдять, щоб зуби були здоровими.
- Капустяні голубці.
Це символ миру, Святого Духу, Божої любові, сили та краси, отриманої від Всевишнього.
- Пампушки.
Їх ототожнюють з усіма святими, які увірували в Сина Божого та яким було дароване вічне життя. Також, вони символізують щастя, достаток, радість та свято.
- Каша.
Каша символізує єдність та майбутній рід, врожайність, працьовитість й плодючість худоби.
- Вареники.
Ця страва символізує достаток та ситість. Всевишній дав людям місце у Царстві Божому, де вони зможуть жити добре «як вареник у маслі».